Komunikacja psów
„Co w duszy szczeka”

Zajęcia podczas których dajemy psom możliwość spotykania innych psów w kontrolowanych, bezpiecznych i komfortowych warunkach opracowane i prowadzone przeze mnie i Kubę Wierzynkiewicza (@zwierzynkiewicz). Jeśli Twój pies boi się innych psów, ma z nimi mało kontaktu, prezentuje zachowania agresywne lub mieszkasz tam, gdzie trudno zapewnić psu możliwość spotkań z psami – te zajęcia są dla Ciebie.

  Wiemy, że rozmowa pomiędzy psami może być subtelna, odbywać się na dystansie, że psy używają wielu kanałów komunikacji, by porozmawiać z nami, otoczeniem i drugim psem. Chcemy zapewnić psom i ich opiekunom przestrzeń i okazję do regularnych spotkań, które będą uzupełnieniem ich codziennej pracy i życia z psem, luką, której czasem nie da się zapełnić aranżując kontakty w mieście czy innych, trudnych dla psów warunkach.

  Uczestnicząc w spotkaniach musisz się liczyć z tym, że Twój pies nie zdecyduje się / nie będzie chciał spotkać się z żadnym psem (nawet przez barierę), natomiast ta sytuacja pozwoli nam dostrzec i opisać sygnały, które o tym świadczą. Spotkania „Co w duszy szczeka?” nie są też przestrzenią gdzie jedne psy są wykorzystywane do nauki czegokolwiek innych psów, chyba że oba psy korzystają na tym i same zdecydują się by wykorzystać tak interakcję. Zadania te bierzemy na siebie jako że zależy nam na komforcie psów i to my aranżujemy spotkania prosząc psy o uczestniczenie w nich. Naszym celem nie jest jednak odebranie psom możliwości doświadczania i uczenia się od siebie – lepsze poznanie psów, doświadczenia i wiedza zdobyta podczas spotkań może być wykorzystana podczas przypadkowych sytuacji życiowych i spotkań, które nie są zależne i zaaranżowane przez człowieka. Harmonijne życie z każdym psem to również uczenie nas samych o tym jak myśli i czuje pies, dlatego zależy nam na tym, by opiekunowie uczyli się obserwować i rozumieć zachowania swoich psów.

  CO DAJĄ OPIEKUNOM SPOTKANIA „CO W DUSZY SZCZEKA?”:

  • Możliwość uczenia się o sposobach i formach komunikacji między psami, a także komunikacji pomiędzy ludźmi a psami

  • Komfortowa i bezpieczna okazja do rozwijania kompetencji społecznych swojego psa

  • Zrozumienie intencji psa z którym żyją podczas spotkań z innymi psami w danych warunkach i zrozumienie emocji jakie się za nimi kryją

  CO DAJĄ PSOM SPOTKANIA „CO W DUSZY SZCZEKA?”:
  • Psy, które z różnych powodów nie mają takiej okazji na co dzień, mogą doświadczyć spotkania z innym psem/psami
  • Psy, które są nieśmiałe mogą poczuć się bezpiecznie, bo nie są zalewane kontaktem z psami, a kontakt z drugim psem odbywa się na ich zasadach
  • Psy, które mają za sobą nieprzyjemne doświadczenia z innymi psami mogą w dużym komforcie uczyć się przebywania i rozmawiania z innymi psami
  • Psy które na co dzień są „przebodźcowane” życiem miejskim mogą w ciszy i spokoju skorzystać z możliwości nabycia nowych doświadczeń w kontaktach z innymi psami.
  Czego potrzebujesz, by dołączyć do spotkań?

  1. Upewnij się, że pies potrafi zostawać sam w samochodzie i nie będzie się tym niepokoił. Jeśli nie potrafi, koniecznie zabierz ze sobą drugiego członka rodziny, który zostanie z nim, gdy Ty się oddalisz.

  2. Zabierz ze sobą szelki dla psa, 10 metrową linkę (jeśli posiadasz), naturalny gryzak (do auta na przerwę). Nie zabieraj smakołyków i zabawek. Załóż wygodne obuwie, warto mieć również kalosze (łąki na których pracujemy bywają podmokłe), zabezpiecz psa p. kleszczom, weź ze sobą spray na komary dla siebie.

  3. Przyjeżdżając na miejsce nie wypuszczaj psa z auta. Poczekaj aż spotkamy się pod domem z Tobą i innymi opiekunami. Ustalimy kolejność wejść i poinstruujemy co robić dalej.

  4. Każdy pies w trakcie jednych warsztatów ma nie mniej niż 2 wejścia – interakcje. Interakcja może odbyć się z innym psem lub Chrobotkiem- psem fantomem.

  5. W trakcie spotkań korzystamy z ogrodzonego placu – interakcja może zatem polegać na kontakcie psów ze sobą przez barierę lub w dalszych krokach na spotkaniu bezpośrednim. Nie każda interakcja zakończy się spotkaniem bezpośrednim.

  6. Jesteś odpowiedzialny/a za psa z którym przyjechałeś/przyjechałaś. Podczas pobytu w miejscu gdzie odbywają się spotkania prosimy o szanowanie naszych próśb i nie aranżowanie poniższych sytuacji bez naszej wiedzy i bez naszego nadzoru:

  – nie spotykanie psa z którym jesteś z innymi psami

  – nie spotykanie psa z którym jesteś z innymi osobami

  – nie puszczanie psa z linki / smyczy

  Ile to kosztuje?

  Koszt spotkań to 150zł/ pies.

  Jak się zgłosić?

  1. Wypełnij formularz:

  2. Dołącz do grupy na Facebooku:

  3. Śledź informacje w grupie – gdy pojawi się data spotkań, wpisz w komentarzu chęć dołączenia. Po zakończeniu zgłoszeń publikujemy listę przyjętych psów.

  4. Odbierz mail – trafią tam szczegółowe informacje dotyczące spotkań

  zapoznanie_psow__agnieszka_wojtkow
  Dwa psy bawią się i kopią dołek na szkoleniu "CO w duszy szczeka" z Agnieszką Wojtków w Starych Budach radziejowskich
  Psy obwąchujące się na szkoleniu z Agnieszką Wojtków

  Konsultacje behawioralne

  To indywidualne spotkanie, najczęściej w miejscu zamieszkania psa lub u mnie, pod Warszawą (w zależności od tego czego potrzebuje opiekun i jego pies). Spotkanie trwa 1,5-2h i jego celem jest wywiad z opiekunem, obserwacja zachowania psa oraz ocena, która prowadzi do przekazania opiekunowi informacji w jaki sposób pracować z psem i na co zwrócić uwagę w codziennym życiu.

  Koszt pierwszej konsultacji to 250zł.

  Webinary

  Zapraszam do poszerzenia swojej wiedzy na temat psów poprzez udział w webinarach czyli spotkaniach on-line. Prelekcje zawierają potężną dawkę wiedzy teoretycznej i wzbogacone są zawsze materiałem video. Prowadzę je we współpracy z Kubą Wierzynkiewiczem @zwierzynkiewicz. Dostęp otrzymujesz na 2 miesiące. Dotychczas ukazały się:

  Witaj w domu/ Czuj się jak u siebie

  Dwuczęściowe kompendium wiedzy na temat adoptowania psa, jego procesu aklimatyzacji w nowym domu i budowania z nim relacji.

  Koszt: 150 pln

  Miasto psów

  O tym jak sprawić, by życie psa w mieście było dla niego jak najbardziej komfortowe.

  Koszt: 75 pln

  O kontroli

  Dwuczęściowy, ponad 4-godzinny webinar o pojęciu kontroli w życiu psa. Dlaczego pies potrzebuje sprawować nad czymś kontrolę? Czy może jej nadużywać? Czy i kiedy oddać psu kontrolę? I co zrobić, by to pies oddał ją w niektórych sytuacjach nam?

  Koszt: 150 pln

  O poczuciu bezpieczeństwa

  Co właściwie oznacza poczucie bezpieczeństwa psa? Czy oznacza ono tylko dach nad głową, dostęp do pożywienia i unikanie zagrożeń związanych np. z ucieczką psa? Wiemy już, że pojęcie to daleko wykracza poza te obszary i obejmuje znacznie więcej zagadnień. Co ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa i jak jego brak wpływa na funkcjonowanie psa? Jakie kroki należy podjąć, by zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa?
  I wreszcie- jak je odbudować, gdy okaże się, że pies prezentuje szereg zachowań świadczących o jego braku?

  Koszt: 75 pln

  Spacer i jego rola w życiu psa

  O tym w jaki sposób spacerować, by zaspokajać potrzeby psa oraz o przyczynach i sposobach radzenia sobie z najczęściej spotykanymi trudnościami podczas spaceru w zachowaniu wobec obcych ludzi i psów.

  Koszt: 75 pln

  Strach sie nie bać

  Praca z psem lękliwym w schronisku. Webinar poświęcony pracy z psami lękliwymi dla osób, które są wolontariuszami i/lub pracownikami schronisk, hoteli, fundacji pomagających psom.

  Koszt: 75 pln

  Hello, my name is…

  Kontakty społeczne psów w schroniskach. Webinar dotyczących aranżowaniu spotkań pomiędzy psami dla osób, które są wolontariuszami i/lub pracownikami schronisk, hoteli, fundacji pomagających psom.

  Koszt: 75 pln

  Rola człowieka w interakcjach pomiędzy psami

  W jaki sposób człowiek może aktywnie uczestniczyć w spotkaniach psów? Kiedy wesprzeć psa? Jak stawiać granice swojemu psu lub temu, które narusza komfort naszego psa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w 4-godzinnym webinarze.

  Koszt: 100 pln

  O zabawie

  Wokół zabawy psów narosło wiele mitów. Podczas spotkania koncentrujemy się na jej dwóch wymiarach- zabawie psa z człowiekiem oraz zabawie psów pomiędzy sobą. Przybliżymy Wam jak rozpoznać zabawę u psa, na co zwracać uwagę obserwując psa podczas interakcji z nami lub innym psem oraz powiemy o tym dlaczego wszyscy potrzebujemy zabawy do prawidłowego funkcjonowania.

  Koszt: 100 pln