Komunikacja psów
„Co w duszy szczeka”

Zajęcia podczas których dajemy psom możliwość spotykania innych psów w kontrolowanych, bezpiecznych i komfortowych warunkach opracowane i prowadzone przeze mnie i Kubę Wierzynkiewicza (@zwierzynkiewicz). Jeśli Twój pies boi się innych psów, ma z nimi mało kontaktu, prezentuje zachowania agresywne lub mieszkasz tam, gdzie trudno zapewnić psu możliwość spotkań z psami – te zajęcia są dla Ciebie.

  Wiemy, że rozmowa pomiędzy psami może być subtelna, odbywać się na dystansie, że psy używają wielu kanałów komunikacji, by porozmawiać z nami, otoczeniem i drugim psem. Chcemy zapewnić psom i ich opiekunom przestrzeń i okazję do regularnych spotkań, które będą uzupełnieniem ich codziennej pracy i życia z psem, luką, której czasem nie da się zapełnić aranżując kontakty w mieście czy innych, trudnych dla psów warunkach.

  Uczestnicząc w spotkaniach musisz się liczyć z tym, że Twój pies nie zdecyduje się / nie będzie chciał spotkać się z żadnym psem (nawet przez barierę), natomiast ta sytuacja pozwoli nam dostrzec i opisać sygnały, które o tym świadczą. Spotkania „Co w duszy szczeka?” nie są też przestrzenią gdzie jedne psy są wykorzystywane do nauki czegokolwiek innych psów, chyba że oba psy korzystają na tym i same zdecydują się by wykorzystać tak interakcję. Zadania te bierzemy na siebie jako że zależy nam na komforcie psów i to my aranżujemy spotkania prosząc psy o uczestniczenie w nich. Naszym celem nie jest jednak odebranie psom możliwości doświadczania i uczenia się od siebie – lepsze poznanie psów, doświadczenia i wiedza zdobyta podczas spotkań może być wykorzystana podczas przypadkowych sytuacji życiowych i spotkań, które nie są zależne i zaaranżowane przez człowieka. Harmonijne życie z każdym psem to również uczenie nas samych o tym jak myśli i czuje pies, dlatego zależy nam na tym, by opiekunowie uczyli się obserwować i rozumieć zachowania swoich psów.

  CO DAJĄ OPIEKUNOM SPOTKANIA „CO W DUSZY SZCZEKA?”:

  • Możliwość uczenia się o sposobach i formach komunikacji między psami, a także komunikacji pomiędzy ludźmi a psami

  • Komfortowa i bezpieczna okazja do rozwijania kompetencji społecznych swojego psa

  • Zrozumienie intencji psa z którym żyją podczas spotkań z innymi psami w danych warunkach i zrozumienie emocji jakie się za nimi kryją

  CO DAJĄ PSOM SPOTKANIA „CO W DUSZY SZCZEKA?”:
  • Psy, które z różnych powodów nie mają takiej okazji na co dzień, mogą doświadczyć spotkania z innym psem/psami
  • Psy, które są nieśmiałe mogą poczuć się bezpiecznie, bo nie są zalewane kontaktem z psami, a kontakt z drugim psem odbywa się na ich zasadach
  • Psy, które mają za sobą nieprzyjemne doświadczenia z innymi psami mogą w dużym komforcie uczyć się przebywania i rozmawiania z innymi psami
  • Psy które na co dzień są „przebodźcowane” życiem miejskim mogą w ciszy i spokoju skorzystać z możliwości nabycia nowych doświadczeń w kontaktach z innymi psami.
  Czego potrzebujesz, by dołączyć do spotkań?

  1. Zabierz ze sobą szelki dla psa, 10 metrową linkę (jeśli posiadasz). Pies nie może uczestniczyć w spotkaniach mając na sobie kolczatkę, łańcuszek zaciskowy czy obrożę elektryczną.
  2. Nie zabieraj smakołyków i zabawek. Saszetkę na smakołyki zostaw w samochodzie.
  3. Załóż wygodne obuwie, warto mieć również kalosze (łąki na których pracujemy bywają podmokłe), zabezpiecz psa p. kleszczom.
  4. Suki w cieczce nie mogą brać udziału w spotkaniach.
  5. Pies w trakcie infekcji lub krótko po jej przebyciu (infekcji dróg oddechowych, dolegliwości jelitowych itp.), po kontuzji (kulejący, z rozciętą opuszką itp.), mający gorsze samopoczucie, podwyższoną temperaturę, apatyczny, bez apetytu – nie może brać udziału w spotkaniach.
  6. W trakcie spotkań korzystamy z ogrodzonego placu – interakcja może zatem polegać na kontakcie psów ze sobą przez barierę lub w dalszych krokach na spotkaniu bezpośrednim. Nie każda interakcja zakończy się spotkaniem bezpośrednim.
  7. Jesteś odpowiedzialny/a za psa z którym przyjechałeś/przyjechałaś. Podczas pobytu w miejscu gdzie odbywają się spotkania prosimy o szanowanie naszych próśb i nie aranżowanie poniższych sytuacji bez naszej wiedzy i bez naszego nadzoru:

  – nie spotykanie psa z którym jesteś z innymi psami
  – nie spotykanie psa z którym jesteś z innymi osobami
  – nie puszczanie psa z linki / smyczy

  Ile to kosztuje?

  Koszt spotkań to 180zł/ pies.

  Jak się zgłosić?

  1. Wypełnij formularz:

  2. Dołącz do grupy na Facebooku:

  3. Śledź informacje w grupie – gdy pojawi się data spotkań, wpisz w komentarzu chęć dołączenia. Po zakończeniu zgłoszeń publikujemy listę przyjętych psów.

  4. Odbierz mail – trafią tam szczegółowe informacje dotyczące spotkań

  zapoznanie_psow__agnieszka_wojtkow
  Dwa psy bawią się i kopią dołek na szkoleniu "CO w duszy szczeka" z Agnieszką Wojtków w Starych Budach radziejowskich
  Psy obwąchujące się na szkoleniu z Agnieszką Wojtków

  Konsultacje behawioralne

  To indywidualne spotkanie, najczęściej w miejscu zamieszkania psa lub u mnie, pod Warszawą (w zależności od tego czego potrzebuje opiekun i jego pies). Spotkanie trwa 1,5-2h i jego celem jest wywiad z opiekunem, obserwacja zachowania psa oraz ocena, która prowadzi do przekazania opiekunowi informacji w jaki sposób pracować z psem i na co zwrócić uwagę w codziennym życiu.

  Koszt pierwszej konsultacji to 350zł.

  Webinary

  Zapraszam do poszerzenia swojej wiedzy na temat psów poprzez udział w webinarach czyli spotkaniach on-line. Prelekcje zawierają potężną dawkę wiedzy teoretycznej i wzbogacone są zawsze materiałem video. Prowadzę je we współpracy z Kubą Wierzynkiewiczem @zwierzynkiewicz. Dostęp otrzymujesz na 2 miesiące. Dotychczas ukazały się:

  Witaj w domu/ Czuj się jak u siebie

  Dwuczęściowe kompendium wiedzy na temat adoptowania psa, jego procesu aklimatyzacji w nowym domu i budowania z nim relacji.

  Koszt: 150 pln

  Miasto psów

  O tym jak sprawić, by życie psa w mieście było dla niego jak najbardziej komfortowe.

  Koszt: 75 pln

  O kontroli

  Dwuczęściowy, ponad 4-godzinny webinar o pojęciu kontroli w życiu psa. Dlaczego pies potrzebuje sprawować nad czymś kontrolę? Czy może jej nadużywać? Czy i kiedy oddać psu kontrolę? I co zrobić, by to pies oddał ją w niektórych sytuacjach nam?

  Koszt: 150 pln

  O poczuciu bezpieczeństwa

  Co właściwie oznacza poczucie bezpieczeństwa psa? Czy oznacza ono tylko dach nad głową, dostęp do pożywienia i unikanie zagrożeń związanych np. z ucieczką psa? Wiemy już, że pojęcie to daleko wykracza poza te obszary i obejmuje znacznie więcej zagadnień. Co ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa i jak jego brak wpływa na funkcjonowanie psa? Jakie kroki należy podjąć, by zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa?
  I wreszcie- jak je odbudować, gdy okaże się, że pies prezentuje szereg zachowań świadczących o jego braku?

  Koszt: 75 pln

  Spacer i jego rola w życiu psa

  O tym w jaki sposób spacerować, by zaspokajać potrzeby psa oraz o przyczynach i sposobach radzenia sobie z najczęściej spotykanymi trudnościami podczas spaceru w zachowaniu wobec obcych ludzi i psów.

  Koszt: 75 pln

  Strach sie nie bać

  Praca z psem lękliwym w schronisku. Webinar poświęcony pracy z psami lękliwymi dla osób, które są wolontariuszami i/lub pracownikami schronisk, hoteli, fundacji pomagających psom.

  Koszt: 75 pln

  Hello, my name is…

  Kontakty społeczne psów w schroniskach. Webinar dotyczących aranżowaniu spotkań pomiędzy psami dla osób, które są wolontariuszami i/lub pracownikami schronisk, hoteli, fundacji pomagających psom.

  Koszt: 75 pln

  Rola człowieka w interakcjach pomiędzy psami

  W jaki sposób człowiek może aktywnie uczestniczyć w spotkaniach psów? Kiedy wesprzeć psa? Jak stawiać granice swojemu psu lub temu, które narusza komfort naszego psa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w 4-godzinnym webinarze.

  Koszt: 100 pln

  O zabawie

  Wokół zabawy psów narosło wiele mitów. Podczas spotkania koncentrujemy się na jej dwóch wymiarach- zabawie psa z człowiekiem oraz zabawie psów pomiędzy sobą. Przybliżymy Wam jak rozpoznać zabawę u psa, na co zwracać uwagę obserwując psa podczas interakcji z nami lub innym psem oraz powiemy o tym dlaczego wszyscy potrzebujemy zabawy do prawidłowego funkcjonowania.

  Koszt: 100 pln

  Przynieś, trzymaj, puść - rozwiązywanie problemów

  Webinar dotyczący najczęstszych problemów związanych z aportowaniem dummy wraz z powodami ich występowania i propozycjami ich rozwiązywania – dla wszystkich entuzjastów retrieverów i sportu dummy.
  Koszt: 150 pln

  Sztuka mówienia "nie" - o granicach w życiu psa

  Jednym z elementów życia z psem jest stawianie mu granic i uczenie go akceptowania odmowy. Jest to również ten element, który w praktyce budzi wśród opiekunów najwięcej obaw i trudności. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania takie jak:
   – co oznacza stawianie granic psu, o jakie granice chodzi i w jaki sposób je stawiać?
  – czy stawianie granic pogorszy relację z opiekunem i prowadzi do konfliktu z nim?
  – czy obcemu psu można powiedzieć „nie”?
  – w jakich sytuacjach przydać może się wyznaczanie psu granic?
  Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

  Koszt: 150 pln

  Pobudzenie psa w treningu dummy

  Webinar poświęcony zagadnieniu pobudzenia psa w treningu dummy. Porozmawiamy o tym z czego może wynikać nadmierne pobudzenie przejawiające się w różnego rodzaju zachowaniach (jak zrywanie, wokalizacja, drżenie ciała, oddawanie moczu itp.) i jak trenować, by cieszyć się ze zmotywowanego psa, ale takiego, który nad pobudzeniem panuje.

  Koszt: 150 pln

  O problemach psów w mieście i ich rozwiązywaniu

  Webinar o najczęstszych problemach z jakimi zgłaszają się opiekunowie psów żyjących w miastach- „rzucaniu się” na inne psy, oszczekiwaniu obcych ludzi, zjadaniu śmieci, ciągnięciu na smyczy, dużym pobudzeniu i innych. Jak pogodzić przestrzeń miejską ze szczęśliwym życiem psów? Z czego wynikają sytuacje problemowe? Czy przestrzeń miejska może być korzystna dla psa? W jaki sposób pracować nad polepszeniem funkcjonowania w warunkach miejskich?

  Koszt: 150 pln